loading

Sonbaharda Baştan Başa İran Turu

Büyük İran Turu

 

HİÇ BİR EKSTRA TUR İÇERMEZ - VİZESİZ 

FİYATA NELER DAHİL

İSTANBUL - ŞİRAZ UÇAK BİLETİ  DAHİL

TAHRAN -   İSTANBUL UÇAK BİLETİ  DAHİL

8 GECE 4-5* OTEL KONAKLAMASI DAHİL

8 SABAH KAHVALTISI DAHİL

8 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL

MÜZE ÜCRETLERİ DAHİLDİR.

PROGRAMDA YAZILAN TÜM ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM DAHİL

TÜRKÇE / FARSCA / İNGİLİZCE REHBERLİK HİZMETİ DAHİL

TÜRKİYENİN HER YERİNDEN ULAŞIM HİZMETİ

  

Tüm Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

ÖDEME: KAYIT OLUP 300 usd PEŞİNATI ÖDENECEKTİR. 

 

30 TEMMUZ 2024 KADAR YAPILAN ÖN REZERVASYONLAR 1100$ DIR.

 

Ön rezervasyon % 30 Ödeme yapıp şimdiden yerini ayırtabilirsiniz

1.GÜN : TEBRİZ

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali Pegasus kontuarında, sefer sayılı uçuşun check-in işlemlerinin ardından Havayolları’nın uçağı ile saat …23.45….. Tebriz’e hareket edeceğiz, yaklaşık 3,5 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile ….. Tebriz’e varacağız. Havaalanında bizleri bekleyen özel aracımız bizi alacak ve para bozdurma işlerimizi halledip , TEBRİZ şehir turu yapacağız, şehir turu bitiminden sonra otelimize akşam yemeğine gideceğiz.


Konaklama : Tebrizde – 4- 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restoran

2. GÜN :KENDOVAN
Tebriz şehri İran’ın kuzey bölgesinde kalan Güney Azerbaycan olarak anılan en güzel beldelerden biridir. Şairler şehri olarak anılan bu muhteşem şehre resmen aşık olacaksınız.. Özellikle Türkiye’den geldiğinizi bilen dostlar sizleri kucaklayacaklardır.
Otelimizde Kahvaltının ardından İran’ın Kapadokya sı sayılan Kendovan’a doğru yola çıkacağız. Kendovan bizim Kapadokya ya benzer bir yerdir.. Tek farkı hala yerel halkın bu evler de yaşıyor olmasıdır. Buradan yerel ürünler satın alabilirsiniz, buradaki turumuzu bitirip, Tebriz merkeze dönüp Tebriz kapalı çarşıda alış verişe gideceğiz. Serbest zaman sonrası otelimize dinlenmeye geçiyoruz.Sabah kahvaltının ardından Tüm gün Tebriz şehrine gezeceğiz, Masalımsı bu şehir sizleri büyüleyecektir.
EL GÖLÜ
Eskiden Şah Gölü olan adı, İslam devriminden sonra El (Halk) gölü olarak değiştirilen Tebrize gidenlerin olmazsa olmaz dedikleri güzel yerlerden biridir.
Tebriz halkı yaz akşamlarında bu göl kenarında, piknik yapıp çadırlar kuruyorlar, bu yüzden yaz akşamları oldukça kalabalıktır.
ARG-E KALESİ
Arg-e Tabriz yani Tebriz kalesi önemli bir tarihi eser. 500 yıl önce yıkılmış olan bir caminin yerine yapılmış. Günümüze sağlam ulaşamamış olan kalede yıkık haldeki duvarları görünüyor…
BELEDİYE BİNASI
Saat kulesi olarak da anılan bu bina bir Alman mimarisinden örnektir. Müze olarak ta kullanılan bu bina da Tebriz’in eski fotoğrafları sergilenmektedir.
AZERBAYCAN MÜZESİ
İran Azerbaycan bölgesinden çıkarılan bir çok önemli eser burada paylaşılıyor. Gezilmesi gereken ender müzelerden biridir.
BLUE MOSQUE(GÖK CAMİ)
Tebriz de yine en can alıcı eserlerden biri olan ve tarihi Karakoyunlulara dayanan müthiş çinileri göz alan Gök camidir. Sizlerde bu eseri çok beğeneceksiniz.
ŞAİRLER MEZARLIĞI
İran halkının kültüre ve şairlere ne kadar önem verdiğini bu eşsiz yapıttan bir daha anlayacaksınız, Yüzlerce şairin kabrini barındıran bu merkezde Şehriyarın kabrini de ziyaret etmiş olacağız…
KAPALI ÇARŞI
Belki de hayatınız boyunca görebileceğiniz en büyük eski tarihi Kapalı Çarşı’yı da görmüş olacaksınız. Bin bir çeşit dükkanın yer aldığı bu pazarı dolaşıp alış verişimizde yapacağız….


Konaklama : Tebriz –4*- 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restoran

3 GUN : TEBRİZ - SİRAZ
Tebriz – Şiraz (Uçak Yolculuğu) Akşam 17:00 Tebriz Hava alanına gidiyoruz. Tebriz hava alanında iç hat uçuşu ile Şiraz Şehrine gidiyoruz. Bizi bekleyen aracımızla panoramik bir şehir turu yapıp Şirazın en güzel otellerinden biri olan Park Saadi otele geçiyoruz.
Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretini yapıp otelimize dönüyoruz…
• Nasr El Müllk camisidir. Sabah saatlerinde vitrayların güneş ışınları altındaki dansını mutlak görün derim. Vitrayların yansımaları mükemmeldir.
• Vakil Bazaar Bizim kapalı çarşıya benzer çeşitli esnafın bulunduğu bir çarşıdır
• Vekil Cami Kompleksi
• Sheah-e Cheragh burası bir külliye gibi bir yerdir. Binlerce ayna ve kristalden oluşan cami ve kabir baş döndürücü güzelliktedir. İran’ın Şiraz şehrinde Şiilerin 8. imamı Ali er-Rızâ’nın kardeşleri Seyyid Emir Ahmed ile Mir Muhammed’in mezarlarının bulunduğu tarihi cami ve türbe. Seyyid Emir Ahmed’e verilen lakap olan Şah Çerağ “ışıklar şahı” anlamına gelmektedir.


Konaklama : ŞİRAZ –4- 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restorandadır

4. GÜN : ŞİRAZ/ PERSOPOILİS
Bugün İran’a gidip te mutlaka görülmesi gereken bir tarihi bölgeye gideceğiz. Pers İmparatorluğu’nun başkenti olan Persepolis, MÖ 6. yüzyıl sonlarına doğru Pers Kralı I. Darius (Dara) tarafından kurulan bu şehir bir nevi bizim Efesi andırmaktadır. Persepolis’te kral sarayları taşıma toprakla yapılan, tepesi 473 metre uzunlukta, 86 metre genişlikte ve 13 metre yüksekliği olan yapay bir tepe üzerinde bulunmaktaydı. Sarayların bulunduğu bu taraçaya iki geniş merdivenle çıkılıyordu. Merdivenlerin yan duvarları kabartma heykellerle doludur. Gerek Kiros’un Pasargadai’daki anıtsal mezarında, gerekse Persepolis’teki büyük saray kompleksinde Yunan mimarlar ve taş ustaları çalışmışlardır. • Persepolis Şirazdan 1 saat uzaklıkta 75-80 KM uzaklıkta bizim Efes Şehrini andıran tarihi bir kalıntılar şehridir. M.Ö . Dairus tarafından kurulan bu şehir nefes kesecek güzelliktedir.


Konaklama : Yezd Otontik Otel
Şiraz Yezd arasi 470Km 5:30 Saat Sürecektir
Konaklama : YEZD ( OTANTİK TARİHİ KERVANSARAY OTELLERDE KONAKLAMA )
Sabah Kahvaltısı : Yol üstü bir mekan veya kahvaltı Paketi
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan Otel veya Restoran


5.GÜN | Şiraz - Yezd
Çölün ortasında bir vaha olur mu ? Evet çölün ortasında bir vaha var, sizleri büyüleyecek olan bu eşsiz şehir, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokaklarıyla sizleri sizden alacaktır. Gece çölde yıldızları izlemek ve safari yapmak isterseniz, eğlence dolu gece sizleri bekliyor olacaktır.

• Rüzgar Kuleleri
• Mescid-i Cuma
• Amir Çakmak Cami Kompleksi
• Ateşkedah
• Yezd Sessizlik Kuleleri
Yezd isfahan arasi 310Km 4 Saat Sürecektir.


Konaklama : YEZD 4 – 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restoran


6 GUN : / İSFEHAN
Bugün 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra defalarca gittiğimiz ve her gittiğimizde aşık olduğumuz İsfahan’a gideceğiz Öyle ki Nakşı Cihan meydanı, UNESCO dünya mirası listesinde olan bu müthiş meydan dünyanın en büyük 2. Büyük meydanı olarak anılmaktadır. İsfehan’da 100-150 yıl hüküm süren Türk hanedanlarından Safavilerden kalma, Ali Kapı, Şeyh Lütfullah cami, Şah cami gibi tarihi yapılarla çevrilidir. Yaz aylarında bir çok İran’lılın bulunduğu, buluştuğu bir yerdir, meydanın etrafında devletin koyduğu su sebilleri mevcuttur.


Konaklama : İsfehan 4 – 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restoran


7.GÜN İSFEHAN - KAŞAN
•Sio-se-pol Köprüsügece muhteşem bir görüntüye sahip bu yüzden gece görün derim, gündüz size fazla bir şey ifade etmeyebilir.
• Lütfullah Cami
• Ali Kapı Sarayı
• Kırk Sütün Sarayı(Çehel Sütun Sarayı)
Yezd İsfahan arasi 310KM 4 saat sürecek


Konaklama : İSFEHAN 4 – 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restoran


8.GÜN Kaşhan – Abyane- Tahran
Sabah İsfehandaki otelimizden ayrılıp yol üstündeki ilk durağımız, Abayane Köyüne gideceğiz, geçmişi 2500 yıla dayanan bu köye resmen aşık olacaksınız. Bir sonraki durağımız bir çok gezginin yol üstü durağı olan Kasan sade ve güzel bir şehir olan Kaşan olacaktır.
Kaşan Çarşısı (Kashan Bazaar) ,Bozorg Ağa Cami ve Medresesi (Agha Bozorg Mosque) ,Sultan Amir Ahmad Hamamı ,Kashan Fin Bahçesi göreceğimiz yerler arasındadır.
Buradaki turumuzu bitirip Tahran’a doğru yola çıkıyoruz.


Konaklama : TAHRAN 4 – 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde
Akşam Yemeği : Konaklama Yapılan otel veya Restoran


9.GÜN TAHRAN

İran’ın başkentinde farklı düşüncelere dalabilirsiniz… Tahran, şehrin modern yüzünün geleneksel yüzüne yenik düştüğü, tam anlamıyla bir zıtlıklar merkezi. Kuzey Tahran, zenginliğin, modernizmin sembolü iken, daha eski geçmişe sahip Güney Tahran, fakirliğin, muhafazakar dini bir yaşamın merkezi olmuş. 20 milyona yaklaşan nüfusuyla İran’ın tümünün bir minyatürü gibidir.
Tahranda gezilecek yerler..
1. Bazar-ı Bozurg
2. Gülistan Sarayı
3. Özgürlük Anıtı ( Azadi Kulesi)

Konaklama : TAHRAN 4* – 5 * Oteller
Sabah Kahvaltısı : Konaklama Yapılan Otelde


Bugün İran’daki son günümüz, eksik kalan rotalarımızı tamamlayıp, birde kapalı çarşıda alış veriş merkezi olan yerlerden alış verişimizi yapıp günümüzü sonlandıracağız… Turumuzu yaptığımız otobüsümüzle İmam Humeyni Uluslar arası hava alanına gidip 20:30 uçağı ile İstanbul’a dönüşe geçeceğiz…

 

Single Oda Farkı :  8 Gece için 190$

NOT : UÇAK SAATLERİNE BAĞLI OLARAK  HAREKET TARİHİ 1 GÜN ÖNCE 1 GÜN SONRA OLABİLİR

 

Sonbaharda Baştan Başa İran Turu

USD 1.200,00 / Kişi Başı

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

✅ İstanbul - Şiraz veya Tahran Uçak Bileti
✅ Tahran - İstanbul Uçak Bileti
✅ 8 Gece 4-5* Otel Konaklaması
✅ 8 Sabah Kahvaltısı
✅ 8 Akşam Yemeği
✅ Şehirler Arası VİP Araçlar İle Ulaşım
✅ Türkçe Rehberlik Hizmeti

✅Diğer Şehirlerden ulaşım hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

❌ Yurt Dışı Çıkış Pulu
❌ Tüm Öğle Yemekleri
❌ Özel Harcamalarınız
❌ Yemeklerde Alınan Extra İçecekler
❌ Jeep Safari Turu

Hareket Saatleri

  • İSTANBUL HAVA ALANI
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi